Bu Kolay İpuçları ile Diş Bakımı Dünyasını Anlamanıza Yardımcı Olabilirsiniz

Konu Bilgileri
  • Yazar: gürko34
  • Okunma: 11
  • Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: % 0
Paylaş:

Konuyu Okuyanlar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu içi Arama..

Hızlı Menü
Hızlı Menü:

Benzer Konular Listesi
Kedi Bakımı Nasıl Yapılır
Yazar: mehmetcan
Yorumlar: 0
Okunma: 18
13-04-2018 23:21
Son Mesaj: mehmetcan
Yaşlı Ve Hasta Bakımı
Yazar: cevik
Yorumlar: 0
Okunma: 17
09-04-2018 22:21
Son Mesaj: cevik
Sedat İğdeci, Belarus ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilere yardımcı oluyor
Yazar: nullsix
Yorumlar: 0
Okunma: 36
16-03-2018 05:20
Son Mesaj: nullsix
Ehliyet almak artık oldukça kolay
Yazar: mehmetcan
Yorumlar: 0
Okunma: 42
27-01-2018 19:56
Son Mesaj: mehmetcan
Birkaç Beysbol Taktiği ve İpuçları
Yazar: gürko34
Yorumlar: 0
Okunma: 50
15-01-2018 19:20
Son Mesaj: gürko34

Benim ek kutum
Benim sidebox kutu içeriğim

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu Kolay İpuçları ile Diş Bakımı Dünyasını Anlamanıza Yardımcı Olabilirsiniz
#1
Belki de dişlerinize bakarken herşeyi deneyen ama yine de memnun olmayan kişilerden birisiniz. Bazı ürünler ve çareler çalışmıyor, bu yüzden tekerleklerinizi daha fazla döndürmek yerine, büyük tavsiyeler almak için okumaya devam edin. Yaptığına sevineceksin.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısı İçin Bitkisel Yöntemler - Kartalnews.com

Dişlerinizi düzgün bir şekilde fırçalamak, genel ağız sağlığınız için önemlidir. Dişlerinizi fırçalarken, dişlerinizin dış kısmında dikey bir hareket ve dişlerin iç kısımlarında yatay bir hareket kullanın. Uygun temizlemeyi sağlamak için her bir dişi yaklaşık on beş saniye fırçalayarak çabalarınıza odaklanın.

İyi bir dişçi seçme şansınızı arttırmak istiyorsanız, arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize yönlendirme önerilerinden emin olun. Onlara hangi diş hekimini kullandıklarını sorun ve hizmet, maliyet ve bakım kalitesi hakkında görüşlerini alın. Dürüst değerlendirmeleri, araştırmalarınızda size zaman ve çaba kazandırdığından, çok değerli olabilir.

Diş ipi kullanmak çok önemlidir, nazikçe yaptığınızdan emin olun. Çok sert dişlerseniz, dişeti ağrısına, tahrişe, şişmeye ve kanamanın meydana gelmesine neden olabilirsiniz. Ağzınıza zarar vermeden plaktan kurtulmak için diş ipini dişleriniz arasında öne ve arkaya doğru hafifçe kaydırın. Yukarı ve aşağı yönde her dişin eğrilerini izleyin.

İyi bir dişçi güzel gülüşünüzü korumanıza yardımcı olabilir. Diş hekimi ararken, size yardımcı olacak çok sayıda iyi kaynak var. Birinci basamak doktorunuza bölgenizdeki iyi diş hekimine danışmasını isteyin. Ayrıca sigortacınızdan dişhekiminin önerileri için bilgi isteyebilirsiniz.

Yapışkan yiyecekleri yedikten sonra fırçalayın. Karamel ve şekerleme gibi yiyecekler dişlerinizin yüzeyine yapışabilir. Bu dişlerinize çok zarar verebilir. Kalıntıyı mümkün olan en kısa sürede iyice fırçaladığınızdan emin olun. Ek olarak, bu tür gıdaların tüketimini sınırlamak isteyebilirsiniz.

Kötü nefesin var mı? Dilinizi düzenli olarak temizlemelisiniz. Bazı dil sıyırıcılarına yatırım yapın ve bakterileri dilinizden çıkarmak için her öğünden sonra kullanın. Ağzınızı bir anti-bakteriyel ağız yıkama ile yıkamak da yardımcı olabilir. Sorun devam ederse, kötü nefesinize neyin sebep olduğunu öğrenmek için dişçinize gidin.

Dişinizden bir veya daha fazlasına dolgu yapmanız gerekiyorsa, akıllıca seçin. Diş renginde kompozit dolgular çekici ve ayrık bir seçenektir. Bununla birlikte, bu tip bir dolgu, çoğu metal dolgudan daha az dayanıklıdır. Metal dolgular da büyük alanlar için daha iyi bir seçenektir. Unutma, bakış her şey değil!

Dişçiye gitmek sizi endişelendiriyorsa, ihtiyacınız olan diş bakımı için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bazı dişhekimleri, ziyaretlerden önce anti-anksiyete ilaçlarını almayı önermektedir ve bu amaçla size reçete yazma konusunda isteklidirler. Ayrıca, endişeli hastalara sahip bir diş hekimi seçmek ve diş işiniz olduğunda azot oksit tedavileri almayı düşünmek istersiniz.

Bazı insanların diğerlerinden daha fazla tarter yapmasına daha eğilimli olduğunu ve bu sorunu ele almanın dişlerinize pahalıya mal olabileceğini bilin. Tarter ile ilgili bir probleminiz olduğunu fark ettiyseniz, özel bir diş macununa yatırım yapın ve ayrıntılı diş ipi ve anti-tarter ağız yıkama ile takip edin. Çaba ödeyecek.

Onu görmeye karar vermeden önce potansiyel bir diş hekimiyle konuş. Ekipmanlarının nasıl temizlendiğini ona sorun. Sağlığınızı doğrudan etkileyen şeyleri bilmek sizin hakkınızdır.

Senin mengene buz küpleri üzerinde çiğneme içerir mi? Bu alışkanlıktan mümkün olan en kısa sürede kurtulmalısınız. Çiğneme cips ve çatlaklara neden olabilir. Hassas sinir uçlarını da tahriş edebilir. Alternatif olarak, bir nane şekersiz sakız çiğnemeye çalışın. Günahaları önlemek için içeceklerde buz kullanmayın.

Ağızlarımızda, özellikle diş çürümelerini ve hatta diş eti hastalıklarını durdurarak, kendimizi sağlıklı tutmak için tükürük var. Yeterince tükürük olmamak büyük sorunlara yol açabilir. Ağız kuruluğu, bazı hastalıkların bir belirtisidir veya reçeteli ilaçlarla birlikte gelen bir yan etkidir. Neyse ki, yardımcı olabilecek birçok farklı ürün var.

Dişlerin bakımı günlük ve sürekli bir konudur. İyi bir izlenim bırakmak istiyorsun ve ağzın hakkında iyi hissetmek istiyorsun. Bu nedenle, bu makalede okuduğunuz ipuçlarını, bunu yapmanıza yardımcı olması için kullanmanız gerekir. Her seferinde bir adım at.
Teşekkür tarafından verilen:

Recent threads from gürko34
ThreadsDateReplies
Küçükçekmece Sandalye Kiralama12-04-2018, Saat: 09:100
kayseri mutfak dolabı12-04-2018, Saat: 08:050
Beyoğlu Sandalye Kiralama12-04-2018, Saat: 07:240
Sünnet Tahtı Kiralama08-04-2018, Saat: 23:080
Yurtdışına Çiçek Gönderen Siteler, Çiçeği Ne Kadar Sürede Gönderiyor?07-04-2018, Saat: 00:570

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konu Yazar Yorumlar Görüntülemeler Son Mesaj
  Kedi Bakımı Nasıl Yapılır mehmetcan 0 18 13-04-2018, Saat: 23:21
Son Mesaj: mehmetcan
  Yaşlı Ve Hasta Bakımı cevik 0 17 09-04-2018, Saat: 22:21
Son Mesaj: cevik
  Sedat İğdeci, Belarus ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilere yardımcı oluyor nullsix 0 36 16-03-2018, Saat: 05:20
Son Mesaj: nullsix
  Ehliyet almak artık oldukça kolay mehmetcan 0 42 27-01-2018, Saat: 19:56
Son Mesaj: mehmetcan
  Birkaç Beysbol Taktiği ve İpuçları gürko34 0 50 15-01-2018, Saat: 19:20
Son Mesaj: gürko34

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi