Forum Türk

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Almanlarin müslüman yasamina meraki

MeLTeM

New member
Almanyada almanlarin islam dinine meraki gittikce artmakta bundan iki senen önce alman profesor muslümanlar la birlikta bir gün oruc tuttuOruçluyken Müslümanların neler hissettiğini merak eden Alman Profesör oruç tuttu.
Alman Profesör Udo Horst Engelmann, Köln Tıp Fakültesi Üroloji Bölümü’nün Türk İslam Birliği’nde (DİTİB) verdiği iftar yemeğine katılarak camide orucunu açtı. Köln Üniversitesi Hastanesi Üroloji Bölüm Başkanı Dr. Enver Özgür’ün

girişimiyle verilen iftara tıp fakültesinde görevli doktorlar, Köln Başkonsolosluğu çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Müslümanlarla birlikte iftar duasına da katılan Prof. Engelmann oruç tutarken çok zorlanmadığını belirterek, “Oruçluyken doğal olarak biraz başım ağrıdı ama arkadaşlarımla birbirimizi motive ettik. Müslümanların bu kutsal gününde

burada çalışma arkadaşlarımla birlikte iftar yemeği verdiğimiz için çok memnun oldum” dedi. Engelmann daha sonra katılımcılarla birlikte orucunu açtı.
 
Üst