Forum Türk

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Bursa merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu: 16 gözaltı

Seda

New member


Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin gerisinde adliyeye sevk edildi. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerinin saptama edilmesi için soruşturma başlattı.

Ekipler soruşturma dahilinde ByLock kullanıcısı oldukları, örgüt lideri Fethullah Gülen’in talimatı üzerine Bank Asya’ya para yatırdıkları, örgüt içerisinde ev ağabeyliği, konut ablalığı ile sohbet imamlığı yaptıkları yönünde haklarında ihbar bulunan ve kod adı kullanan 16 şüpheli olduğunu belirledi.  Şüphelilerin adreslerini saptayan ekipler, teknik ve maddi peşine düşüp takip başlattı. Yapılan takibin peşinde Bursa, İstanbul, Kastamonu ve Bitlis’te fazla sayıda adrese aynı zamanlı işlem düzenledi. Baskında aktif görevde bulunan bir öğretmen, bir doktor elde etmek üzere 16 birey gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda fazla sayıda dijital materyal ele geçirildi. İlk ifadeleri için emniyete götürülen 16 kesin olmayan, emniyetteki işlemlerinin ardındaki adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin savcılık sorgusu devam ediyor.

KAYNAK: DHAhaber7
 
Üst