Forum Türk

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

CHP'li İnce Özür Dilemeyi Sürdürdü

MaGNuM

New member
CHP Balıkesir Olağanüstü İl Kongresi'nde İl Başkanlığı'na Muzaffer Mavuk seçildi.

Chp Balıkesir Olağanüstü İl Kongresi'nde İl Başkanlığı'na Muzaffer Mavuk seçildi. Kongreye katılan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Balıkesir'den ben de o özür modasına katılayım. Affet bizi Atam. İsmet Paşa bizi affet. Bu partiyi kuranlar bizi affetsin ki 9 yıldır bu beceriksizleri, bu bereketsizleri yenemedik, iktidar olamadık, özür diliyoruz onlardan" diye konuştu. Başbakan Erdoğan'ın, emperyalist ülkelerin her söylediğini yapar hale geldiğini ileri süren İnce, "Tak diye söyleneni şak diye yapan, Tak-şak bir Başbakanımız var" dedi.

CHP'nin Balıkesir İl Olağanüstü Genel Kurulu bugün Küçüksan Düğün Salonu'nda yapıldı. Kongrede Divan Başkanlığı'nı CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu üstlendi. CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile CHP Balıkesir milletvekilleri Namık Havutça, Nedret Akova ve Ahmet Haluk Gümüş'ün de katıldığı genel kurulda Muzaffer Mavuk ve İrfan Barış başkanlık mücadelesi verdi. Başkan adaylarından Sıtkı Gider, adaylık için yeterli imza sayısına ulaşamadığı için çekildi.

Yapılan seçimlerde 613 delegeden 510'u oy kullandı, Muzaffer Mavuk 258 oyla başkanlığa seçilirken, İrfan Barış 249 oyda kaldı. Üç oy geçersiz sayıldı. CHP'nin 21 kişilik yeni il yönetimi; Muzaffer Mavuk (Başkan), Kenan Bila, Hakverdi Buğutekin, Hüseyin Can, Ramazan Çengil, Mustafa Turgay Demiralp, Ethem Semih Erdem, Mete Erol, Tayfun Gerkuş, Mehmet Nazmi Kacar, Mürüvvet Keleş, Türkan Kocabaş, Halil İbrahim Öneş, Hüseyin Şener, Ramazan Şenol, Mustafa Toksal, Neriman Topal, Nuray Topan, Filiz Yavuz, Yusuf Yüksel, Mehmet Zeybek'ten oluştu.

AFFET ATAM BU BECERİKSİZLERİ YENEMEDİK

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, yaptığı konuşmada AK Parti hükümetini eleştirirken, CHP'lilerin hem çalışkan hem cesur olması gerektiğini vurguladı. İnce, "Sabiha Gökçen Havaalanı'nın adını değiştirmek istiyorlar. Siz hedefin Sabiha Gökçen olduğunu mu düşünüyorsunuz? Onların hedefi Cumhuriyet ve Atatürk'le hesaplaşmaktır" dedi. Türkiye'de bir özür modasının başladığını savunan İnce, "Ben de Balıkesir'den o özür modasına katılayım. Affet bizi Atam. İsmet Paşa bizi affet. İkiniz de bizi affedin. Bu partiyi kuranlar bizi affetsin ki 9 yıldır bu beceriksizleri, bu bereketsizleri yenemedik, iktidar olamadık, özür diliyoruz onlardan" diye konuştu. İnce, Ankara'daki konuşmasının ardından Balıkesir'de de özür dilemeyi sürdürdü.

BUNLARI DA ARAŞTIRALIM

Hükümetin tarihe merak sardığını ve birçok konuyu araştırmak istediğini söyleyen İnce, "Meclis'te komisyon kuralım Kurtuluş Savaşı'ndan kaçanları araştıralım. Utanmadan övdüğün, 'Alevilerin kanı helaldir size' diyen Ebu Suud Efendi'yi araştıran bir başka komisyon kuralım. Sevim Tanürek denilen sanatçı nasıl öldü onu araştıralım. Bir komisyon daha kuralım ve eşek etinden sucuk yapan, orada çalışan muhasebe müdürünü araştıralım. Utanmadan ülkenin kurtarıcısına hakaret edip, ona küfredenlerin başka ülkede olup olmadığını araştıran bir komisyon daha kuralım. 1937'de yaşanan kötü olaylarda 'Devlet değil CHP yaptı' deyip, Oslo'da teröristlerle pazarlık yaptığında ise 'devlet görüştü' diyen bir başka Başbakan var mı onu da araştıran bir komisyon kuralım. Hatta Sivas'ta insanları canlı canlı kimler yaktı ve onları kim milletvekili yaptı, bu kişileri savunan avukatlar kimdi, onları da araştıran bir komisyon kuralım" dedi.

Türkiye'nin artık bölgede sözü geçen güvenilen, istikrarlı bir ülke olmaktan çıktığını, bunun Suriye ile olan ilişkilerde bir kez daha gözlendiğini söyleyen İnce, "Emperyalist güçler tak diye söylüyor, bizim Başbakanımız da şak diye yapıyor. Tak-şak bir Başbakanımız var" ifadelerini kullandı.

PARTİLİLERDEN SÖZ ALDI

CHP Grup Başkanvekili İnce kongrede tüm partililerden kim kazanırsa kazansın o isme destek vermelerini istedi. Başkan adayları ile birlikte kongreye katılan eski ve yeni tüm milletvekilleri ve il başkanlarını yanına çağıran İnce, "Şimdi üç aday var. CHP'de, seçimde kaybedenler yan çizer. Bunu böyle yapmayacağımıza söz verir miyiz? Kim kazanırsa kazansın hep birlikte onun arkasında duracağız. Söz mü? 'Ya benim bir oyumdan bir şey olmaz. Ben kenarda dursam CHP örgütü çalışamayacak mı?' diye düşünmeyin. Bir çivi bir nalı kurtarır, bir nal bir atı kurtarır, bir at bir yiğidi kurtarır, bir yiğit bir memleketi kurtarır. Atatürk, 'bir tek şeye ihtiyacımız var o da çalışkan olmak' demişti. Evet çalışkan olacağız. Ama cesur olmaya da ihtiyacımız var. Korkmayacağız, onlara dar edeceğiz bu meydanları. Onlar işadamını, medyayı, üniversiteleri, sivil toplumu, orduyu susturabilir, memuru, işçiyi, sendikaları susturabilir ama CHP devrimin ve direnişin partisidir, susmayacak ve dediğini yapacaktır" diye konuştu.

İnce konuşmasını, "Tepeden tırnağa cesaret, her şey Türkiye'yi sevmekten ibaret" sözleriyle bitirdi.
 
Üst