Forum Türk

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

CHP'li Öztrak'tan 'Teoman Sancar' açıklaması: İstifa mektubunda ne varsa onu biliyoruz

Seda

New member
603cfa0dc8c37304409e3af7.jpg


CHP Merkez Idare Heyeti (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, toplantı esnasında basın toplantısı düzenledi. Öztrak, şubat ayının yakın tarihte acı hatıralarla dolu olduğunu belirterek, "Bunlardan ilki 28 Şubat'tır. 28 Şubat, 1997 tarihli Milli Emniyet Kurulu toplantısından rahmetli Erbakan'ın istifasına değin uzanan süreç, tarihimize post-çağdaş darbe olarak geçmiştir. Milletimiz, 28 Şubat'ın ne olduğunun farkındadır" dedi.

'BU YÜKSELME, BÜTÜN SEKTÖRLERDE YAYGIN DEĞİL'

Öztrak, TÜİK'e tarafından, ekonominin yüzde 1,8 büyüdüğü 2020'de 1 milyon 272 bin kişinin işini kaybettiğini belirterek, "Böyle bir iş kaybıyla ne 1994 krizinde, ne 2001 krizinde, ne de 2009 küresel krizinde karşılaştık. 2020'de hakiki işsiz sayımız 10 milyon 273 bine çıkarken, hakiki işsizlik oranı yüzde 30'a dayandı. Dolayısıyla bu artma son derece niteliksiz artma. 2020 büyümesine net ihracatın katkısı yok. Bütün tersine büyümeyi ciddi şekilde aşağıya çekmiş. Bilhassa tüketim ağırlıklı ve iç taleple sağlanan bir çoğaltma. Bu çoğaltma, tüm sektörlerde de yaygın değil. Yani bir takım sektörler yukarı sırası gelmişken bir takım sektörler çakılmış" diye konuştu.

Öztrak, partisinin Denizli Milletvekili Teoman Sancar'ın istifa etmesiyle ilgili de, "Sayın milletvekili istifasını açıkladı. İstifa tek taraflı bir müessese, istifasının nedenleri konusunda, istifa mektubunda ne varsa biz de onu biliyoruz" dedi.

cnnturk
 
Üst