Forum Türk

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

İl İl Türkiye Bölüm Kuralları

SiyahkaLem

New member
İl İl Türkiye Bölüm Kuralları Dikkat edilmesi gerekenler:

1) Forum Türk genel kuralları bu bölümde geçerlidir.

2) Bütün İzmirliler, Ankaralılar vs. buraya gibi konular açmayınız. Diğer hemşerilerinizinde konu açma özgürlüğünü kısıtlamış olursunuz.

3) Bu bölümde siyaset tarzı konular yasaktır.

4) Açılmış olan konulara olumsuz eleştiri yapma hakkınada sahipsiniz, ama bu eleştiriler yerinde ve karşınızda ki konu sahibine saygı gösterecek şekilde olmalı. Örneğin: İstanbulu anlatan bir konuya trafik sorunu ile ilgili eleştirinizide sunabilirsiniz.

5) Şehrinizi anlatan konuları özenle hazırlayınız, memleketinizi 2-3 cümle ile anlatmayınız. Şehrinize yakışır bir anlatım sunmanız rica olunur.

6) Bu forumda "Rizeli, İzmirli, İstanbullu vs. var mı?" gibi konular açmayınız. Şehrinizi anlatan bir konu hazırladığınızda zaten hemşerileriniz konuya katılım göstererek kendilerini belli edecektir.

7) Bu bölümde ayrıca duyuru yapabilirsiniz. Örneğin: Erzincanlılar gecesi düzenleniyor, yer ve adres bilgileri vs. gibi duyuru konularıda sunabilirsiniz.

8) Hemşerilerinizle beraber şehrinizi anlatabilirsiniz. Örneğin: Bir üye konuyu açıp memleketinin yemeklerini anlatırken, bir üye o konunun altına cevap olarak diğer güzelliklerini ve şehir hakkında bir kaç bilgiyi paylaşabilir. Bu sayede el ele verip bir çok mesaj ile şehirinizi Forum Türk üyelerine tanıtabilirsiniz.

9) Bir şehir için tek konu açılması diye bir kuralımız yoktur. Örneğin Konya için farklı konular açılabilir, sunum farklı olabilir. Veya başka özelliklerini ve ilginç bilgileri sunan bir konuda olabilir. Yani konya konusu açıldı geç kaldım demeyin.
 
Üst