Forum Türk

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

SON DAKİKA: 65 yaş ve üstü 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı bitti mi son durum ne?

Seda

New member
603d0fc8214ed81ce0451cd7.jpg


65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bitiyor mu? sorusu araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mart ayında kademeli olarak normalleşmenin başlayacağını belirtmişti. 65 yaş üstü sokağa çıkma yasaklarının ne zaman biteceğine yönelik çalışmalar yapılıyor. Peki, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı hangi günler sokağa çıkabilir, sokağa çıkma yasağı saatleri ne? 65 yaş üstü yolculuk edebilir mi, toplu nakliye kullanabilir mi, bugün sokağa çıkabilir mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı direktifler haberimizde yer alacak. 

Tüm illerde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlar gün içerisinde 10:00 ile 13:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (işyerleri ile illiyetlerini bildiren alıştırma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç),bu saatler haricen ise belirli yaş gruplarındaki vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.

Tüm illerde ve bütün vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı uygulandığı günlerde 65 yaş ve üstü vatandaşlar da dışarı çıkamayacak.

cnnturk
 
Üst