Forum Türk

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Son dakika haberi: Yasaklar (Kısıtlamalar) kalktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor

Seda

New member
603cfc9cd265a215c0175351.jpg


Türkiye'nin gözü kabine toplantısında. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşme, 3,5 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, derece derece normalleşme çerçevesinde bugün uygulamaya geçen “yerinde karar” döneminin birincil kabine toplantısına başkanlık etti. Kabine toplantısının gerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tanımlama yapıyor. Masada çok kayda değer başlıklar var. Erdoğan, düşük, orta, yüksek ve fazla yüksek riskli olarak dört kategoriye ayrılan illerdeki tehlike durumuna kadar lokantaların açılmasından yüz yüze eğitime, hafta sonu yasaklarından hafta içi kısıtlama saatlerine dek alınan kayda değer kararları açıklıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde;

28 Şubat, tıpatıp 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül gibi ulusal iradeyi, milletin değerlerini amaç bölge bir darbe girişimidir. 28 Şubat sürecinin ülkemize hak ve özgürlükler alanında ekonomiden siyasete uzanan geniş yelpazede ağır faturaları olmuştur. Sermayenin renklere bölünmesi bu ülke için çalışan şirketlerin ötekileştirmesi derin yaralar açmıştır. Binler insanımız siyasi görüşlerinden dolayı zulme maruz kalmıştır. Ortaokullardan üniversitelere neredeyse her alanda toplumumuz ağır bir kuşatma ile karşısında karşıya kalmıştır. Kılık kıyafetiyle okula alınmayanlar. Kimliğindeki resim sebebiyle kanser tedavisi göremeyen nineneler 28 Şubat garabetinden sadece birkaçıdır. Milletimiz ferasetiyle 28 Şubat sürecini sandığa gömmüş, yeni bir süreci başlatmıştır. Tarih her türlü baskıya rağmen iradesine sahip çıkanları unutmamıştır. Attıkları manşetlerle köşelerinde yazdıkları iğrenç yazılarıyla darbe şakşakçılığı yapanlar yıllar geçse de alınlarındaki kara lekeyi silemeyecektir.  Gerektiğinde canı bahasına iradesine sahip çıkan milletimiz 28 Şubat'ların yaşanmasına müsade vermeyecektir. Türkiye'nin böyle utançlar yaşamaması için elimizden geleni yaptık ve bizden sonraki nesillere bu mirası devredeceğiz. 

cnnturk<hr><iframe scrolling="no" rel="nofollow" width="100%" height="360px" src="https://www.cnnturk.com/player/embed/603cfc8ad265a215c017534f" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Üst