Forum Türk

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Yeni tedbirler neler SON DAKİKA? Hafta içi ve hafta sonu yasakları ne zaman kalkacak?

Seda

New member
603d109e214ed81ce0451cdd.jpg


Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı belirtilen saatler aralığında uygulanıyor. Korona virüsü salgını ile mücadelede toplumsal ve bireysel sağlığın korunmasına yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de uygulanıyor. En son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kısıtlamalar hakkında yaptığı açıklamanın ardından gözler bugün yapılan Kabine Toplantısı’na çevrildi. Riskin düşük olduğu illerde hafta içi belirli saatlerle, hafta sonu kısıtlamaların da esnetilmesine muhakkak gözüyle bakılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oluşturacağı açıklamalar haberimizde yerini alacak. 

Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın haberine göre riskin düşük olduğu illerde bu hafta itibariyle lokanta, kafe ve restoranların dikkatli, mesafeli, sınırlı kapasite ve HES kodu şartıyla açılmasına dönük karar alınması planlanıyor. Laf konusu illerde hafta içi muhakkak saatlerle, hafta sonu kısıtlamaların da esnetilmesine belirli gözüyle bakılıyor.

 

cnnturk
 
Üst