Forum Türk

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Yüz yüze sınavlar ertelenecek mi SON DURUM! İstanbul'da sınavlar iptal mi, sınavlar ne oldu 1 Mart 2021?

Seda

New member
603d1773214ed81ce0451ce3.jpg

Liselerde yüz yüze sınavlar ne zaman yapılacak? sorusu dikkatle araştırılıyor. Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk lise sınavlarının iptal olup olmayacağına yönelik açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı'nca 1 Mart pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca "uygun karar" uygulamasına tabi olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edileceği açıklanmıştı. Şimdi ise liselerde yüz yüze sınav tarihleri gündeme geldi. Peki, liselerde yüz yüze sınavlar ne vakit yapılacak?

Sınavlar ertelendi mi ?

Sınavların yüz yüze gerçekleşebilmesi için salgın tedbirleri ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını gösteren Bakan Selçuk 'Öğrencilerimizin yüzde 40'ı yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten. Sınavlarınızda bugün yapılacak bir durdurma, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha pozitif artıracaktır. Bizim de durumunuzu saptama edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında alıştırma bu yüzden fazla kritik."Şu ilde tehlike yüksek olduğu için okullar açılmayacak dendiğinde sınavlar zaten olmayacak. Sınavların yapılması için ortam müsait. Fazla riskli şehirlerde sınav yapmayacağız. Konular zaten sınırlı. Eğer sınav varsa çocuklar hiç bırakmıyor, peşine düşüp takip ediyor. Lakin hiç imtihan yok derseniz bu sefer düşüyor. Çocukların en az yarısı 'Lütfen imtihan olsun, bizim çalışmamızın karşılığı olsun' diye ısrar ediyorlar." cümleleriyle sözlerine devam etti. 

Konuyla ilgili Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oluşturacağı talimatlar da merak ediliyor.

cnnturk